$0.00
Зробити замовленняВетеринарні наркозні апарати - обов'язкове медичне обладнання, яким оснащуються операційні блоки в ветлікарні. Без них не обходиться жодне операційне втручання - і ми пояснимо чому.
Наркоз для «чайників»: коротке пояснення що, навіщо і чому
Наркоз - це зворотна втрата свідомості, що характеризується глибоким пригніченням центральної нервової системи. Ефект досягається введенням анестетиків (як правило, внутрішньовенно). Проте анестетики тільки вводять пацієнта в сон, але не позбавляють від болю навіть при пригніченій ЦНС, тому повний стан наркозу неможливий без анальгетиків - препаратів, які блокують больові відчуття. Третім компонентом наркозу є міорелаксанти - лікарські засоби, що вводяться пацієнтові для розслаблення м'язів. Це необхідно для безперешкодної роботи хірургів.
Важливо не плутати наркоз (загальну анестезію) з місцевою анестезією. В останньому випадку вплив на центральну нервову систему не практикується. Також наркоз не має нічого спільного з седацією - це поверхневий сон, викликаний введенням внутрішньовенно / внутрішньом'язово ненаркотичних препаратів.
Введення тварини в стан наркозу - складний процес, який регламентується анестезіологічним посібником. Термін, який має безліч розшифровок, але ключові з них:
⦁ відстеження вітальних (життєво важливих) функцій, управління ними під час перебування пацієнта в стані наркозу;
⦁ комплекс заходів, необхідних для усунення операційного стресу.
Поняття важкої / легкої анестезіологічної допомоги не існує. Обраний метод впливу можна охарактеризувати як адекватний або неадекватний (відповідний для пацієнта чи ні).
Ветеринарний лікар - фахівець широкого профілю, часто не володіє вузькоспеціалізованими знаннями в жодній з областей ветеринарії. У зв'язку з цим, з огляду на досвід зарубіжних колег, у вітчизняних клініках з'явився по суті новий експерт - ветеринар-анестезіолог.
Спеціаліст з анестезіології супроводжує тварину з моменту прийняття рішення про необхідність наркозу ветлікарем. Власникам тварин важливо розуміти: ветклініка - не магазин, де можна диктувати умови, тому не варто наполягати на певному типі наркозу. Цей вибір робить виключно анестезіолог, грунтуючись на індивідуальних потребах пацієнта.
Головне завдання фахівця - усунення сценарію подій, при якому тварина починає відчувати біль при проведенні операції. Больові відчуття - фактор колосального стресу, що провокує організм працювати на зношення і запускає фізіологічні заходи захисту, що нерідко призводять до летального результату.
Тому наркоз - вимушена і необхідна міра навіть для пацієнтів з високим ступенем ризику. Проведення операції без цього заходу - 100% болісна смерть тварини.
Важливість застосування ветеринарного наркозного обладнання
Проведення адекватного наркозу лежить на плечах лікаря-анестезіолога, проте працювати наосліп досить складно, а насьогодні і зовсім невиправдано. Наркозное обладнання для ветеринарії покликане полегшити роботу фахівця.
Ультрасучасні високотехнологічні апарати, які відкривають нові горизонти для розвитку ветеринарії, не тільки забезпечують подачу наркозної суміші в необхідній кількості (задається анестезіологом), але і відстежують вітальні параметри, виводячи їх на монітор (часто оснащені), а також проводять штучну вентиляцію легенів.
Сьогодні наркозное обладнання - це те ж саме, що і наркозно-дихальний апарат. Буває в різних модифікаціях, але найбільш поширеними вважаються підлогові і портативні. Останні легко транспортуються територією клініки або беруться для виїзних заходів (досить рідко, так як оперативні втручання можуть вважатися максимально безпечними тільки в вет установах).
Наркозні анестезіологічні установки дозволили проводити газовий наркоз - по суті, тварина дихає газом, за рахунок якого досягається медикаментозний сон. Газоподібні анестетики надходять в організм тварини через дихальні шляхи (при вдиху), швидко розчиняються в крові, а потім потрапляють в тканини головного мозку, після чого тварина «засинає».
Газовий наркоз - адекватний метод анестезії для тварин похилого віку або тварин, які мають супутні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої та серцево-судинної систем, проте строго заборонений при будь-яких легеневих хворобах. Вага при цьому не має значення: пацієнт може важити навіть 300 грам, що зробило можливим максимально безпечно оперувати собак і кішок будь-яких порід, екзотичних тварин і т.д.
Правильно виконана робота анестезіолога під час операції забезпечує максимально комфортний і безпечний вихід пацієнта з анестезії. Таким чином, фахівець з анестезіології, орієнтуючись на показання наркозного обладнання, по суті відповідає за життя тварини в більшій мірі, ніж оперує ветлікар.